E-Postanı gir

Kapat

Sonuç

Kapat

Lütfen bekleyin.

Davetli Üyelik

Bu site test sürecindedir.

Anasayfa > Haberler > Sağlık > Tokluk Balonuyla Zayıflama Müjdesi

Tokluk Balonuyla Zayıflama Müjdesi

Ekleyen: Ahsen Türkeli, 10.06.2009


Mide üzerine dışarıdan yerleştirilen balon tokluk hissi oluşturuyor

Bu akşam, kanallarda izlediğim bu haberi sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü hareketsizliğin ve hazır yiyeceklerin tetiklediği (obezite) şişmanlık hepimizi ilgilendiren bir konu haline gelmiştir. Şişmanlığa yatkın bünyelerce rejim, bir türlü tamamlanamayan, hep ileri tarihe ötelenen, birsürü zevksiz yemeklerin sıralandığı uzun bir listedir ve bu yüzden önlenemeyen şişmanlıklar, sağlıksız beslenme ve şekil bozuklukları, ruhsal sinirsel yapı v.s hayatımızdaki pek çok olumsuzlukları da beraberinde getirir. İşte bunlara son veren beklediğimiz buluşu bizler için Doç. Dr. Mesut Başak buldu. Aç kalmadan, bıçak altına yatmadan zayıflamak mümkünmüş artık. Ne diyordu haber? "Aşırı kilolu kişilerin artık mide içine balon veya kelepçe takmadan da zayıflaması mümkün olacak. Sema Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doç. Dr. Mesut Başak, mide üzerine dışarıdan bir korse yardımıyla yerleştirdiği balonla tokluk hissi oluşturarak, insanların zayıflamalarını sağlıyor." Sonra devam ediyor haber, birlikte izleyelim:

Başak, 'tokluk balonu' ismini vermeye hazırlandığı ürünü için patent başvurusunda bulunduğunu,balonu şu anda yüz kişi üzerinde denendiğini ve bir hastanın iki ay içinde bu yöntemle 164,5 kilodan 140 kiloya düştüğü belirtiyor. Bel çevresine göre 5 farklı şekilde tasarlanan ve dışarıdan baskı yaptığı için mideyi küçülten balonun ilk denemelerinde büyük başarı sağlanmış. Bel çevresi 70 cm'den 150 cm'e kadar olan hastalar bu farklı tasarımları kullanabilecek. Mesut Başak, bel çevresi 150 cm üzerinde olan obezler için de özel ürününlerin yapılabileceğini aktarıyor. Kelepçe takılması ve mide içine balon yerleştirilmesi gibi riskli yöntemlerin aksine tokluk balonunun herhangi bir tehlikesinin bulunmadığını anlatan Başak, ''Normalde bir öğünde 4 porsiyon yemek yiyen bir kişi bu balon sayesinde bir porsiyon ile tokluk hissine ulaşabiliyor. Üstelik hiçbir tehlikesi de yok. Midenin içine konulan kelepçe ya da balonun ters etkileri olabiliyor." şeklinde konuşuyor.

Tokluk balonunun insan vücuduna uyum sağladığını bu nedenle diğer organlara zarar vermediğini de dile getiren Mesut Başak, "İnsanlar sabah uyanınca bu ürünü takıp gün boyunca taşıyabilir. Gece yatarken çıkartabilirler." ifadesini kullanıyor.

VatanBir'in Notu: Çok eskiden beri halk arasında bilinen ve uygulanan bu sistemi bizlere tıbbi anlamda fayda sağlar hale getirdiği için genç doktorumuzu tebrik ederiz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Haberin Kaynağı:Tokluk Balonuyla Zayıflama Müjdesi  • XHTML
  • Ajax
  • CSS
  • Javascript
  • PHP 5.1.2

Site Sorumluları:
bilgiislem@vatanbir.org

Her hakkı saklıdır, kaynak gösterildiği takdirde kullanabilirsiniz
© vatanbir.org 2005-2008

Yazılım & Teknik Destek: HTBilgi

Google Siralamasi