E-Postanı gir

Kapat

Sonuç

Kapat

Lütfen bekleyin.

Davetli Üyelik

Bu site test sürecindedir.

Anasayfa > Haberler > Türkiye > Oktan Keleş'ten Uludere Olayı Yorumu

Oktan Keleş'ten Uludere Olayı Yorumu

Ekleyen: zeynep, 14.01.2012


F-35 Cambazın İpi-Oktan Keleş Uludere olayının perde arkasını açıklıyor...

Bu da bir romandır…

 

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Hava Kuvvetleri'ne ait jetlerimiz, Uludere sınır kırsalında aldıkları istihbaratı değerlendirerek, terörist zannıyla 35 kaçakçıyı bombaladı.

Ondan sonra, başta malum medyanın görevlileri ve işbirlikçileri, DEVLETİ, tam da dış güçlerin planlarına paralel bir şekilde ağır suçlamalarla hedef aldılar. "İstihbaratı MİT’in verdiğini" söyleyip, Devletin hangi kurumunu da açıktan hedef aldıklarını açıkça dile getirirdiler. Hatta direkt Sayın Başbakan ile cüretkâr bir polemiğe bile girdiler. Sayın Başbakan, bu güçlere karşı çok ağır tespitlerde bulundu. Aynı zamanda bu güçlerin, arkalarındakilere yönelik cevaplar verdi. Özetle dedi ki: “DIŞ GÜÇLERİN TAŞORONLARI, CAMBAZLAR vs.”

 Bu cevap, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın tespiti ve kimlerin ne olduğunun tescili idi. Yoksa koskoca Başbakan böyle açıkça malum cenahı  itham eder mi? Bir bildiği vardı elbet. Kısaca bu hadise, elbette ki sıradan, basit bir hadise değil. Hem Hükümeti hem de Devleti sıkıntıya sokacak bir hadise idi. "İdi" diyorum, çünkü artık değil.

Neden mi? Organize şekilde saldırılan MİT, resmi bir açıklama yaptı; “istihbarat bizden değildir,” diyerek. Gözler ister istemez, organize bir biçimde saldırılan TSK’nin üzerine çevrildi. Ama dolaylı ama dolaysız. Tabi ki, taşeronların baş cambazının ağzı kulaklarına varmıştı.Devletin hassas tüm kurumlarına bir hücumun/saldırının olduğu da herkesçe malum.

"O olmasa, bu olmasa, şu olmasa" masalları anlatmaya başladılar. Devletin, mihenk noktalarına dokunmaya kalktılar. Hafizanallah,  Devletin hassas noktalarına bir el dokunursa, altından kalkılamaz...Daha doğrusu o taşeronlar altında kalırlar...

Uludere olayı  üzerine bir çok analiz veya komplo teorisi yazıldı, çizildi, anlatıldı. “Bari ben yazmayayım” diyordum ama ta ki beklediğim bir haber, bu gün medyaya düşene kadar. Uludere’de ölenlerin sayısı 35 değil, 34 olarak düzeltilmiş resmi açıklamaya göre. Yani toplam 35 kişi bombalanmış, biri kurtuldu malum,34 kişi öldü. Doğru sayı bu. http://gundem.milliyet.com.tr/sirnak-valiligi-uludere-de-35-degil-34-kisi-hayatini-kaybetti/gundem/gundemdetay/10.01.2012/1487172/default.htm 

Şimdi neden F-35 CAMBAZIN İPİ, dedik

Her zaman söyledik, yazdık; dış güçler, bir operasyonu yaparlarken, bir taşla bir çok kuş vurmaya çalışırlar. Taşı bunun için atarlar. Uludere olayının istihbaratı, ABD tarafından NATO konsepti altında, müttefik güçlerce, onaylı istihbarat olarak verilmiştir. Bu terimlerin ne anlama geldiklerini detaylandırmıyorum, ehilleri anlar. Bu kod ile verilen istihbarat,en yüksek perdeden istihbarat cinsi olup, kesinliği sorgulanamaz derecededir. Buradaki "sorgulanamaz" cümlesine takılmayın. Müttefik istihbarat cinsi, savaş konseptini bilenler, şunu da bilirler; Müttefik. Adı üzerinde, kimler müttefik? Konsepte ise bu istihbaratı kısmen de olsa teknolojik olarak, dolaylı yönden paylaşırlar. Biri net görünür biri flu. Ama sonuç çıkaracak bir görüş, teknolojinin kadrinden kaçmaz.

TSK’ni suçlayanların, basında çıkan psikolojik söylemlerini hatırlayın: “Heronların ve bölgede uçan insansız hava araçlarının görüntülerini, ABD ve İSRAİL  bizimle paylaşmasına rağmen, neden TSK kılını kıpırdatmıyor?”  ABD her terör hadisesinden sonra resmi açıklama yapıyor ve şöyle diyordu: “Stratejik ortağımız Türkiye ile istihbarat paylaşımız kuvvetli bir şekilde sürüyor.” Yani  demek istiyor ki, “biz veriyoruz, gereği yapılmıyor.” Bu mesaj, Türk Milleti'ne üfleniyordu, malum işbirlikçi borazancıları ile.

MÜTTEFİK konsept istihbarat, müttefikler arasındaki örtülü çekişmeler içinde bulunmaz bir nimettir. Sebebi şudur: Mesela iki müttefik arasında, silah satışı mücadelesi mi var, işte bir yanlış  istihbarat, işleri ters yüz eder.

Şimdi işin asıl püf noktasına gelelim: Türkiye’nin İsrail’le ilgi başta Heron sorunu olmak üzere askeri bazı anlaşmalarda çok büyük sorunları var. "Heronların yazılımları verilmedi." Bu ifade bile Heronların aldığı görüntülerin; önce İsrail’e gittiğini sonra da onaylanmış istihbaratın Türkiye’ye verildiğinin açık delili. Zaten terör hadiselerinden sonra bazı gazeteler; “işte Heron görüntüleri” diye manşet atmıyorlar mıydı? Kimden aldıklarının  deşifresini, İsrail ne güzel yaptırıyor değil mi? ABD’de de farklı bir hareket tarzına sahip değil.  Ne güzel stratejik ortaklık (!)

Olayın püf noktasına dönelim: Türkiye 2002 yılında 11 milyar dolarlık bir projeye taahhütte bulundu, imza attı: F-35 UÇAKLARI ALIM ANLAŞMASI. Bu uçaklar, helikopter gibi hareket kabiliyetine ve bir çok özelliğe sahip. Ancak 2002’den bu güne kadar, bu anlaşmada başta yazılım olmak üzere sorunlar çıktı.Türk Hava Kuvvetleri modernizasyon planında kurulacak yeni filo, Türkiye’nin tüm iyi niyetli çabalarına karşın başta İsrail olmak üzere  çeşitli güçlerce sabote ediliyordu. ABD’nin, “yazılımları vermeyiz” açıklamasından sonra niyetler iyice ortaya  çıkmıştı.

“Heronları Al Başına Çal” mesajından sonra, ABD’nin predatorlerine yönelen Türkiye, İsrail’e bir tokat attı.  Bu tokat aynı zamanda,  uçuk rakamlarla karşımıza çıkan büyük silah şirketlerine, onların menfaatlerine idi. Lobi’ler “nasıl  faaliyete geçiyor”  diye merak edenler,  meseleye bir de bu açıdan baksınlar.

Sanki  ABD predatorleri sağlam pabuç mu? Sorusuna verilecek  cevap Müttefik İstihbarat Konseptinde saklı. Teknolojik olarak predatorler aynı değil. ABD ordusu insansız bu hava araçlarına özellik ve standartlarına göre rütbe dahi vermiştir. http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nsans%C4%B1z_hava_arac%C4%B1 

Yazılımları da çok gözde büyütmemek gerekir. Buna delil olarak da  İran’ın ABD’ye ait insansız uçağını, korsan yazılımla yere indirmesi somut bir  örnek. İsrail’le ABD silah şirketleri arasında da Heron ve predatorler yüzünden anlaşmazlık çıktı. Bu anlaşmazlığı, karı koca arasındaki  maddi  anlaşmazlık olarak düşünün. Yoksa farklı anlamlar yüklemeyin. Bu tür anlaşmazlıklarda, işler rayına otursun diye bir çok metot kullanılır. Sonuç alınamazsa; iş, “senin benim malım” olayına dönüştürülür ve taraflar sattıkları teknolojik silahlar üzerinden,  birbirlerini karalamaya başlarlar. O silahlar üzerinde, zaaf algısı oluşturulur.

Evet, burada (Uludere’de) olan aynen budur. Bölgeyi gözetleyen müttefiklerin birbirine mesajıdır bu. İsrail, predatorler sebebi ile müttefiki ABD’ye yazılım oyunu oynamıştır. Yani predatorlerin görüntüsüne öyle bir şey yapmıştır ki; ABD, bunu farklı bir planla diğer müttefiki Türkiye’ye yönlendirmiş, yanıltmıştır!

Şimdi lütfen dikkat! Tarih 27 Aralık 2011. MHP Bursa milletvekili İSMET BÜYÜKATAMAN, Meclis’te yazılı bir soru önergesi veriyor. http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-2454s.pdf

Soru önergesinin, Milli Savunma Bakanı tarafından cevaplaması isteniyor. Soru önergesi  özetle şu: “F-35 uçakları anlaşmasında 2002’den beri neden bir adım ilerlem yok?”

27 Aralık 2011 tarihli ilgili haberlere bir bakın, içeriği daha net görürsünüz. Şimdi şu tarihe lütfen dikkat! 28 Aralık 2011 Uludere’de Türk Hava Kuvvetleri 35 kaçakçıyı terörist zannıyla vuruyor. Bu yazıyı yazmak için; İşte resmi, doğru rakamı bunun için bekledim.

Türk jetlerinin bu olayı gerçekleştirmesi için orada 35 kişi olması gerekiyordu. Yani F- 35 mesajı için. Oradaki 35 kişiyi Mossad’ın, Pkk zannedilecek bir mizansenle uyarlaması gerekiyordu. Bunun için zorlanmayacağı da açıktı. O bölge, kaçakçılık cenneti olduğuna göre tek zorlanılacak konu, sayının 35 olarak tutturulmasıydı. Neden 30 değil, 38 değil mesela? Bu sorunun cevabını; o gün kaçakçılığa  çıkacak olanların başındakiler verebilirler. Ancak o günkü olaydan sonra hayatta bir kişi kaldı,onun da bilgisi var mı, bilemiyorum. O gün sayıyı "35" kişi olması için organize eden kimdi?

Neden 35? Cevap F-35 mi ?

Nihayet 2 gün önce F-35 için adımlarda atıldı. Başlangıç 2 adet üzerinden. Şimdi İsrail ile ABD arasındaki karı koca anlaşmazlığı ve ABD’nin Türkiye’yi kendi çıkarları çerçevesinde yanıltması olayı gerçekleşmiştir. Buradaki ortaklık: Made in ABD and İsrail.

Dedik ya, onlar,  bir kuşa bir taş atmazlar. Biz bu yazımızda sadece bir taştan bahsettik. Bu hadisenin ABD’ nin İran başta olmak üzere tüm bölgedeki çıkarlarını ve diğer konuları da başkaları anlatsın.

ABD, bu sefer, Türk Milli Kuvvetlerince fena yakalandı ve cambazları da, İsrail’li silah şirketi, MİT’i el altından hedef gösterdi. Ama  bu plan, Başbakan tarafından bozuldu. Devletin arkasında durarak.

ABD, yakalanmışlığın psikolojisiyle Uludere olayından sonra hemen elçisiyle; “Biz Türk Hükümetinin yanındayız” diyerek medyada pozlar verdi. Tabi şunları ekleyerek: “Ne var canım, maalesef savaş alanların da bu tür yanlışlıklar olur. 1 ay önce Pakistan’da biz de yanlışlıkla sivilleri vurduk” diyerek.

Evet, ABD’nin insansız hava aracı ilk ateşi açtı Türk Genel Kurmayı’na; 35 kişiyi  terörist tespiti ile iletti.  Türk Genel Kurmayı’nın müttefiklerinden gelen üst düzey bu istihbarata dayanarak, uçakları kaldırmaktan başka çaresi yoktu. Çünkü ABD askeri istihbaratı şöyle demişti: “İnsansız hava aracımız ilk ateşi açtı.”

Şimdi düşünün, Türk uçakları kalkmasaydı, başka bir planın devreye sokulmayacağı ne malum? ABD “ilk atışı yaptık” diyor istihbaratında üstelik. Düşüne biliyor musunuz: TSK’ne neler ile  itham ederlerdi? Uçaklar kalkmasa, ne derlerdi mesela: “Yine biz istihbarat verdik, TSK gereğini yapmadı!”

Çünkü o zamanda ilk ateşi açan ABD uçağı olduğuna göre, kim bilir hangi plan devreye girerdi. Hem de ne planlar…Dersimi  gündeme getirip, ardından da  “Devlet halkını bombaladı”  diye manşetler atılmasına tesadüf diyenler olur mu, bilemem.

27 Aralık’taki soru önergesi F-35’lerle ilgili. 28 Aralık’ta 35 kişi hayatını kaybetti. Ama bu sefer onların istediği olmadı. TSK, Devlet ve tüm kurumlar kenetlendi. Sayın Başbakan bu kenetlenmeye destek verdi. Takke düştü kel göründü.

Biran önce Milli Silah Üretimi hızlanmalı. Sınır kanunu yeniden düzenlenmeli. Eskiden olduğu gibi en ufak tehlikeli unsur sınırda görüldü mü, vur emri olmalı. Bu hadise,  terörle mücadeleyi etkilememeli. TSK, hava harekatlarını durdurmamalıdır.

Türk Ordusuna, Türk Devleti’ne, Milletine, Başbakanı’na güvenmeyenlere bir çift sözüm var:

Cambazların ipine değil, Allah’ın ipine sarılın!

Saygılarımla.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gamil.com

NOT: Olayın çok daha detayı var.  Ben meselenin sadece bir boyutunu ele aldım.

Kaynak: www.onaltiyildiz.comHaberin Kaynağı:Oktan Keleş'ten Uludere Olayı YorumuToplam (7) Yorum

Sitemize giriş yapmamışsınız, üye iseniz giriş yapınız. Aksi halde misafir yorumu yapabilirsiniz.


Fikir paylaştıkça çoğalır, güzelleşir siz de bu haber hakkındaki görüşlerinizi VatanBir kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz.
Yorumlarınızda kişi ve kurumlara hakaret içeren ifadeler kullanmayınız.
Güvenlik kodunu giriniz: Güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın.

1 Misafir

25/06/2014
04:37:33

Most handmade purses appears to be completely amazing out there as design, however you would need to know no matter if they've an sufficient amount of house structured throughout the nation bag.Handmade wholesale designer purses may be a most effective final decision for affairs this kind of as well as weddings and clearly show off parties replica handbags. These is usually equipped of eradicating any possible condition, that are typically splashed how persons multitask properly sequins besides other this sort of accessory. This kind of layouts occur with each conceivable shades and colors readily available cheap replica handbags. Therefore another to shades or utilize the outrageous yellows, such handbags are intended to match each and every mood cheap replica handbags.

2 Misafir

16/07/2014
07:40:34

Beauty should be everywhere in our life, which could make us feel more confident and excited any time. Let's choose some pretty stuff to make us happyier everyday:
cafeloren
outofthevault
avalonseafood
actmanre
khe-shri
chennaiftz
fpindia
brandywinedevelopers
khe-shri
rhizen
sanjaypuriarchitects
addonix
addonix
arexlab
arexlab
dulcettetech
incozen
incozen
kundan

3 Misafir

28/07/2014
18:46:33


osta female viagra
buy topamax uk
buy cialis soft
Tennessee (TN)
Mississippi (MS)
Nebraska (NE)
accutane no prescription
v
generic levaquin no prescription
cymbalta side effect
propecia mg
flagyl mg
Georgia (GA)

buy zoloft pills
Michigan (MI)


Kjøp lasix
buy aciclovir
Idaho (ID)
Norway
!Colorado (CO)
Massachusetts (MA)
buy cialis super active
Indiana (IN)


South Carolina (SC)

viagra super active uk
Canadakøb xenical
California (CA)


brand levitra without prescription
Ohio (OH)


priligy sale

purchase nolvadex online
Switzerland
Arkansas (AR)

Connecticut (CT)
,


buying lexapro
buy cialis professional
buy generic lisinopril
buy generic brand viagra online
buy lisinopril usa
Utah (UT)
tablet motilium
l
brand viagra order
Vermont (VT)
prednisolone mg
Iowa (IA)
?
Minnesota (MN)
celexa order
buy metformin usa
acheter cialis professional
Kansas (KS)
buy ampicillin generic
Delaware (DE)
buy abilify
,
.
Nevada (NV)
New York
buying dapoxetine
Chicago
n
discount clomid online

buy celexa online
,
m

Wyoming (WY)
clomid purchase online
amoxil for sale
France
Portugal


Los Angeles
buy cipro
wellbutrin online
buy antabuse


e

Philadelphia
North Carolina (NC)
Florida (FL)
buying tadacip

cytotec cheap
Louisiana (LA)
prednisone cheapest
Sweden
j

cheap zithromax no prescription
.
accutane no prescription
f

Oklahoma (OK)
Pennsylvania (PA)

brand cialis mg
.
diflucan buy
brand levitra tablets

!
tablet dapoxetine
.
order cipro
!


.
New York (NY)
.
New Mexico (NM)
Houston
abilify price
?
køb cialis
West Virginia (WV)
celebrex satın
cheap generic propecia
Washington (WA)
discount kamagra online

Wisconsin (WI)
ampicillin online pharmacy
Illinois (IL)
buying brand cialis
Arizona (AZ)

buy amoxil uk
purchase viagra online
y
u
priligy price
synthroid online


Virginia (VA)
Montana (MT)
United Kingdom
comprar lipitor
Austria

aciclovir usa
a
Oregon (OR)
doxycycline cheap
Hawaii (HI)
viagra soft satın
Maryland (MD)

buy cytotec pills
acheter lasix
,
New Jersey (NJ)
Maine (ME)
antabuse online
comprare prednisone
South Dakota (SD)
cheap zoloft
discount female viagra online
sildalis without prescription
Netherlands
iventolin for sale
buy xenical uk
buy valtrex
prednisolone uk
,
levitra pills online


?
.


generic lisinopril no prescription
.
,

achat celebrex
x
o
buy generic levitra online
dapoxetine kaufen

4 Misafir

30/07/2014
08:50:29

Best friend successive good years, Gucci Shoes Factory, winter spent in Sanya, Monster Beats Outlet, so winter home, seems to be nowhere in sight, North Jackets Outlet, both a little rusty, Nike Air Max Shoes, but also very cordial, Burberry Outlet Online, forward to tonight, feather-like snow, MCM Bags Outlet, drifts underground, Hermes Handbags Outlet, looking at that the floc, Louis Vuitton Outlet, fly like snow Ling, Michael Kors Outlet Online, eloquent, Polo Outlet Online, flying in the sky, Cheap Canada Goose, limp walk downs, strange things, Marc Jacobs Outlet Online, I float thinking lianpian, North Outlet Online, poetic heart wenqing, not help surging surging, Coach Factory Outlet, so I borrowed the winter, Ralph Lauren UK, snows research ink, Longchamp Sacs Sortie, into the mind of inactivity, Michael Kors Outlet, the white snow everywhere, Monster Beats By Dre, wrapped in some different, Ralph Lauren Outlet, kind of scenery, Oakley Sunglaases Outlet, wherever the polo Outlet wind in the faces, of the people, Michael Kors Bags Outlet, who are very Huddled, could not help.Handbags Outlet Online, http://www.superbagsmarket.com/Louis Vuitton Outlet OnlineHermes Bags Outlet OnlinePrada OutletChanel Outlet OnlineGucci Outlet OnlineBurberry OutletCeline OutletBalenciaga OutletChristian Bior Outlet OnlineChloe Outlet OnlineBvlgari Outlet OnlineBally Outletcoach OutletMichael Kors Outlet OnlineMCM Backpack Outlet OnlineFendi Outlet Onlinemulberry OutletMarc Jacobs OutletMiu Miu Outlet OnlineYsl Outlet OnlineTory Burch Outlet OnlineGivenchy Outlet OnlineFerragamo Outlet OnlineLancel Outlet OnlineLoewe Bags Outlet OnlineTods Outlet OnlinePaul Smith Outlet OnlineD&G Bags Outlet OnlineAlexander Wang Outlet OnlineBottega Veneta Outlet Online

5 Misafir

28/02/2015
06:20:07

yentmt pay day loans >:-[ payday loans 2062 payday loans NTKoZl

6 Misafir

13/03/2015
08:00:42

air jordan,air jordan 4,air jordan uk,air jordan 4 retro,air jordan cheap,jordans 4 black cat
air jordan 3 uk,air jordan sale,air jordan 3 retro,men's air jordan 3
air jordan 6 uk,air jordan 6 womens,air jordan 6 mens,air jordan 6 retro
cheap nike air yeezy 2,air yeezy 2 sale,air yeezy 2 uk,air yeezy 2 mens
air jordan 11,air jordan 11 uk,air jordan 11 cheap,air jordan 11 low,air jordan 11 sale
air jordan 5 retro uk,cheap air jordan 5,air jordan 5 sale
nike free run,nike free run sale,cheap nike free run,womens nike free run
nike dunk sky high uk,nike dunk sky high womens,nike dunk sky high,nike dunk sky high wedge
nike revolution sky hi,nike revolution sky hi wedge,nike revolution sky hi uk,nike revolution sky hi city pack
new balance,cheap new balance,new balance 996,new balance 996 women,new balance 996 sale,new balance uk
asics gel kinsei 4,asics gel kinsei 5,asics gel kinsei 5 womens,asics gel kinsei 5 mens,asics gel sale
adidas trainers,adidas originals trainers,adidas originals cheap,adidas trainers cheap,adidas trainers sale
adidas zx flux uk,cheap adidas zx flux,adidas zx flux black,adidas zx flux running shoes
adidas js wings uk,adidas js wings 2.0,adidas js wings 2.0 womens
adidas y-3,adidas y-3 shoes, adidas y3 sale,adidas y3 uk,adidas y3 qasa
cheap asics trainers,asics trainers sale,asics trainers uk,asics trainers women,asics trainers men
vans trainers uk,vans shoes cheap,vans shoes outlet,vans trainers sale,women vans shoes
vans golf wang uk,vans golf wang for mens,vans golf wang skate shoes
adidas originals,adidas originals sale,adidas trainers cheap
nike stefan janoski uk,nike stefan janoski mens,discount nike stefan janoski
air jordan 6,air jordan pas cher,air jordan homme,air jordan france
nike air yeezy 2 femme,nike air yeezy 2 homme,air yeezy 2 prix
air jordan 4 pas cher,air jordan 4 femme,air jordan 4 homme,air jordan 4 france
air jordan 13 femme,air jordan 13 homme,air jordan 13 pas cher,air jordan 13 france
saucony original femme,saucony original pas cher,saucony original france,saucony shadow original

7 Misafir

13/03/2015
21:35:30
  • XHTML
  • Ajax
  • CSS
  • Javascript
  • PHP 5.1.2

Site Sorumluları:
bilgiislem@vatanbir.org

Her hakkı saklıdır, kaynak gösterildiği takdirde kullanabilirsiniz
© vatanbir.org 2005-2008

Yazılım & Teknik Destek: HTBilgi

Google Siralamasi