E-Postanı gir

Kapat

Sonuç

Kapat

Lütfen bekleyin.

Davetli Üyelik

Bu site test sürecindedir.

Anasayfa > Haberler > Türkiye > Oktan Keleş'ten Uludere Olayı Yorumu

Oktan Keleş'ten Uludere Olayı Yorumu

Ekleyen: zeynep, 14.01.2012


F-35 Cambazın İpi-Oktan Keleş Uludere olayının perde arkasını açıklıyor...

Bu da bir romandır…

 

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Hava Kuvvetleri'ne ait jetlerimiz, Uludere sınır kırsalında aldıkları istihbaratı değerlendirerek, terörist zannıyla 35 kaçakçıyı bombaladı.

Ondan sonra, başta malum medyanın görevlileri ve işbirlikçileri, DEVLETİ, tam da dış güçlerin planlarına paralel bir şekilde ağır suçlamalarla hedef aldılar. "İstihbaratı MİT’in verdiğini" söyleyip, Devletin hangi kurumunu da açıktan hedef aldıklarını açıkça dile getirirdiler. Hatta direkt Sayın Başbakan ile cüretkâr bir polemiğe bile girdiler. Sayın Başbakan, bu güçlere karşı çok ağır tespitlerde bulundu. Aynı zamanda bu güçlerin, arkalarındakilere yönelik cevaplar verdi. Özetle dedi ki: “DIŞ GÜÇLERİN TAŞORONLARI, CAMBAZLAR vs.”

 Bu cevap, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın tespiti ve kimlerin ne olduğunun tescili idi. Yoksa koskoca Başbakan böyle açıkça malum cenahı  itham eder mi? Bir bildiği vardı elbet. Kısaca bu hadise, elbette ki sıradan, basit bir hadise değil. Hem Hükümeti hem de Devleti sıkıntıya sokacak bir hadise idi. "İdi" diyorum, çünkü artık değil.

Neden mi? Organize şekilde saldırılan MİT, resmi bir açıklama yaptı; “istihbarat bizden değildir,” diyerek. Gözler ister istemez, organize bir biçimde saldırılan TSK’nin üzerine çevrildi. Ama dolaylı ama dolaysız. Tabi ki, taşeronların baş cambazının ağzı kulaklarına varmıştı.Devletin hassas tüm kurumlarına bir hücumun/saldırının olduğu da herkesçe malum.

"O olmasa, bu olmasa, şu olmasa" masalları anlatmaya başladılar. Devletin, mihenk noktalarına dokunmaya kalktılar. Hafizanallah,  Devletin hassas noktalarına bir el dokunursa, altından kalkılamaz...Daha doğrusu o taşeronlar altında kalırlar...

Uludere olayı  üzerine bir çok analiz veya komplo teorisi yazıldı, çizildi, anlatıldı. “Bari ben yazmayayım” diyordum ama ta ki beklediğim bir haber, bu gün medyaya düşene kadar. Uludere’de ölenlerin sayısı 35 değil, 34 olarak düzeltilmiş resmi açıklamaya göre. Yani toplam 35 kişi bombalanmış, biri kurtuldu malum,34 kişi öldü. Doğru sayı bu. http://gundem.milliyet.com.tr/sirnak-valiligi-uludere-de-35-degil-34-kisi-hayatini-kaybetti/gundem/gundemdetay/10.01.2012/1487172/default.htm 

Şimdi neden F-35 CAMBAZIN İPİ, dedik

Her zaman söyledik, yazdık; dış güçler, bir operasyonu yaparlarken, bir taşla bir çok kuş vurmaya çalışırlar. Taşı bunun için atarlar. Uludere olayının istihbaratı, ABD tarafından NATO konsepti altında, müttefik güçlerce, onaylı istihbarat olarak verilmiştir. Bu terimlerin ne anlama geldiklerini detaylandırmıyorum, ehilleri anlar. Bu kod ile verilen istihbarat,en yüksek perdeden istihbarat cinsi olup, kesinliği sorgulanamaz derecededir. Buradaki "sorgulanamaz" cümlesine takılmayın. Müttefik istihbarat cinsi, savaş konseptini bilenler, şunu da bilirler; Müttefik. Adı üzerinde, kimler müttefik? Konsepte ise bu istihbaratı kısmen de olsa teknolojik olarak, dolaylı yönden paylaşırlar. Biri net görünür biri flu. Ama sonuç çıkaracak bir görüş, teknolojinin kadrinden kaçmaz.

TSK’ni suçlayanların, basında çıkan psikolojik söylemlerini hatırlayın: “Heronların ve bölgede uçan insansız hava araçlarının görüntülerini, ABD ve İSRAİL  bizimle paylaşmasına rağmen, neden TSK kılını kıpırdatmıyor?”  ABD her terör hadisesinden sonra resmi açıklama yapıyor ve şöyle diyordu: “Stratejik ortağımız Türkiye ile istihbarat paylaşımız kuvvetli bir şekilde sürüyor.” Yani  demek istiyor ki, “biz veriyoruz, gereği yapılmıyor.” Bu mesaj, Türk Milleti'ne üfleniyordu, malum işbirlikçi borazancıları ile.

MÜTTEFİK konsept istihbarat, müttefikler arasındaki örtülü çekişmeler içinde bulunmaz bir nimettir. Sebebi şudur: Mesela iki müttefik arasında, silah satışı mücadelesi mi var, işte bir yanlış  istihbarat, işleri ters yüz eder.

Şimdi işin asıl püf noktasına gelelim: Türkiye’nin İsrail’le ilgi başta Heron sorunu olmak üzere askeri bazı anlaşmalarda çok büyük sorunları var. "Heronların yazılımları verilmedi." Bu ifade bile Heronların aldığı görüntülerin; önce İsrail’e gittiğini sonra da onaylanmış istihbaratın Türkiye’ye verildiğinin açık delili. Zaten terör hadiselerinden sonra bazı gazeteler; “işte Heron görüntüleri” diye manşet atmıyorlar mıydı? Kimden aldıklarının  deşifresini, İsrail ne güzel yaptırıyor değil mi? ABD’de de farklı bir hareket tarzına sahip değil.  Ne güzel stratejik ortaklık (!)

Olayın püf noktasına dönelim: Türkiye 2002 yılında 11 milyar dolarlık bir projeye taahhütte bulundu, imza attı: F-35 UÇAKLARI ALIM ANLAŞMASI. Bu uçaklar, helikopter gibi hareket kabiliyetine ve bir çok özelliğe sahip. Ancak 2002’den bu güne kadar, bu anlaşmada başta yazılım olmak üzere sorunlar çıktı.Türk Hava Kuvvetleri modernizasyon planında kurulacak yeni filo, Türkiye’nin tüm iyi niyetli çabalarına karşın başta İsrail olmak üzere  çeşitli güçlerce sabote ediliyordu. ABD’nin, “yazılımları vermeyiz” açıklamasından sonra niyetler iyice ortaya  çıkmıştı.

“Heronları Al Başına Çal” mesajından sonra, ABD’nin predatorlerine yönelen Türkiye, İsrail’e bir tokat attı.  Bu tokat aynı zamanda,  uçuk rakamlarla karşımıza çıkan büyük silah şirketlerine, onların menfaatlerine idi. Lobi’ler “nasıl  faaliyete geçiyor”  diye merak edenler,  meseleye bir de bu açıdan baksınlar.

Sanki  ABD predatorleri sağlam pabuç mu? Sorusuna verilecek  cevap Müttefik İstihbarat Konseptinde saklı. Teknolojik olarak predatorler aynı değil. ABD ordusu insansız bu hava araçlarına özellik ve standartlarına göre rütbe dahi vermiştir. http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nsans%C4%B1z_hava_arac%C4%B1 

Yazılımları da çok gözde büyütmemek gerekir. Buna delil olarak da  İran’ın ABD’ye ait insansız uçağını, korsan yazılımla yere indirmesi somut bir  örnek. İsrail’le ABD silah şirketleri arasında da Heron ve predatorler yüzünden anlaşmazlık çıktı. Bu anlaşmazlığı, karı koca arasındaki  maddi  anlaşmazlık olarak düşünün. Yoksa farklı anlamlar yüklemeyin. Bu tür anlaşmazlıklarda, işler rayına otursun diye bir çok metot kullanılır. Sonuç alınamazsa; iş, “senin benim malım” olayına dönüştürülür ve taraflar sattıkları teknolojik silahlar üzerinden,  birbirlerini karalamaya başlarlar. O silahlar üzerinde, zaaf algısı oluşturulur.

Evet, burada (Uludere’de) olan aynen budur. Bölgeyi gözetleyen müttefiklerin birbirine mesajıdır bu. İsrail, predatorler sebebi ile müttefiki ABD’ye yazılım oyunu oynamıştır. Yani predatorlerin görüntüsüne öyle bir şey yapmıştır ki; ABD, bunu farklı bir planla diğer müttefiki Türkiye’ye yönlendirmiş, yanıltmıştır!

Şimdi lütfen dikkat! Tarih 27 Aralık 2011. MHP Bursa milletvekili İSMET BÜYÜKATAMAN, Meclis’te yazılı bir soru önergesi veriyor. http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-2454s.pdf

Soru önergesinin, Milli Savunma Bakanı tarafından cevaplaması isteniyor. Soru önergesi  özetle şu: “F-35 uçakları anlaşmasında 2002’den beri neden bir adım ilerlem yok?”

27 Aralık 2011 tarihli ilgili haberlere bir bakın, içeriği daha net görürsünüz. Şimdi şu tarihe lütfen dikkat! 28 Aralık 2011 Uludere’de Türk Hava Kuvvetleri 35 kaçakçıyı terörist zannıyla vuruyor. Bu yazıyı yazmak için; İşte resmi, doğru rakamı bunun için bekledim.

Türk jetlerinin bu olayı gerçekleştirmesi için orada 35 kişi olması gerekiyordu. Yani F- 35 mesajı için. Oradaki 35 kişiyi Mossad’ın, Pkk zannedilecek bir mizansenle uyarlaması gerekiyordu. Bunun için zorlanmayacağı da açıktı. O bölge, kaçakçılık cenneti olduğuna göre tek zorlanılacak konu, sayının 35 olarak tutturulmasıydı. Neden 30 değil, 38 değil mesela? Bu sorunun cevabını; o gün kaçakçılığa  çıkacak olanların başındakiler verebilirler. Ancak o günkü olaydan sonra hayatta bir kişi kaldı,onun da bilgisi var mı, bilemiyorum. O gün sayıyı "35" kişi olması için organize eden kimdi?

Neden 35? Cevap F-35 mi ?

Nihayet 2 gün önce F-35 için adımlarda atıldı. Başlangıç 2 adet üzerinden. Şimdi İsrail ile ABD arasındaki karı koca anlaşmazlığı ve ABD’nin Türkiye’yi kendi çıkarları çerçevesinde yanıltması olayı gerçekleşmiştir. Buradaki ortaklık: Made in ABD and İsrail.

Dedik ya, onlar,  bir kuşa bir taş atmazlar. Biz bu yazımızda sadece bir taştan bahsettik. Bu hadisenin ABD’ nin İran başta olmak üzere tüm bölgedeki çıkarlarını ve diğer konuları da başkaları anlatsın.

ABD, bu sefer, Türk Milli Kuvvetlerince fena yakalandı ve cambazları da, İsrail’li silah şirketi, MİT’i el altından hedef gösterdi. Ama  bu plan, Başbakan tarafından bozuldu. Devletin arkasında durarak.

ABD, yakalanmışlığın psikolojisiyle Uludere olayından sonra hemen elçisiyle; “Biz Türk Hükümetinin yanındayız” diyerek medyada pozlar verdi. Tabi şunları ekleyerek: “Ne var canım, maalesef savaş alanların da bu tür yanlışlıklar olur. 1 ay önce Pakistan’da biz de yanlışlıkla sivilleri vurduk” diyerek.

Evet, ABD’nin insansız hava aracı ilk ateşi açtı Türk Genel Kurmayı’na; 35 kişiyi  terörist tespiti ile iletti.  Türk Genel Kurmayı’nın müttefiklerinden gelen üst düzey bu istihbarata dayanarak, uçakları kaldırmaktan başka çaresi yoktu. Çünkü ABD askeri istihbaratı şöyle demişti: “İnsansız hava aracımız ilk ateşi açtı.”

Şimdi düşünün, Türk uçakları kalkmasaydı, başka bir planın devreye sokulmayacağı ne malum? ABD “ilk atışı yaptık” diyor istihbaratında üstelik. Düşüne biliyor musunuz: TSK’ne neler ile  itham ederlerdi? Uçaklar kalkmasa, ne derlerdi mesela: “Yine biz istihbarat verdik, TSK gereğini yapmadı!”

Çünkü o zamanda ilk ateşi açan ABD uçağı olduğuna göre, kim bilir hangi plan devreye girerdi. Hem de ne planlar…Dersimi  gündeme getirip, ardından da  “Devlet halkını bombaladı”  diye manşetler atılmasına tesadüf diyenler olur mu, bilemem.

27 Aralık’taki soru önergesi F-35’lerle ilgili. 28 Aralık’ta 35 kişi hayatını kaybetti. Ama bu sefer onların istediği olmadı. TSK, Devlet ve tüm kurumlar kenetlendi. Sayın Başbakan bu kenetlenmeye destek verdi. Takke düştü kel göründü.

Biran önce Milli Silah Üretimi hızlanmalı. Sınır kanunu yeniden düzenlenmeli. Eskiden olduğu gibi en ufak tehlikeli unsur sınırda görüldü mü, vur emri olmalı. Bu hadise,  terörle mücadeleyi etkilememeli. TSK, hava harekatlarını durdurmamalıdır.

Türk Ordusuna, Türk Devleti’ne, Milletine, Başbakanı’na güvenmeyenlere bir çift sözüm var:

Cambazların ipine değil, Allah’ın ipine sarılın!

Saygılarımla.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gamil.com

NOT: Olayın çok daha detayı var.  Ben meselenin sadece bir boyutunu ele aldım.

Kaynak: www.onaltiyildiz.comHaberin Kaynağı:Oktan Keleş'ten Uludere Olayı YorumuToplam (8) Yorum

Sitemize giriş yapmamışsınız, üye iseniz giriş yapınız. Aksi halde misafir yorumu yapabilirsiniz.


Fikir paylaştıkça çoğalır, güzelleşir siz de bu haber hakkındaki görüşlerinizi VatanBir kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz.
Yorumlarınızda kişi ve kurumlara hakaret içeren ifadeler kullanmayınız.
Güvenlik kodunu giriniz: Güvenlik kodunu okuyamıyorsanız tıklayın.

1 Misafir

25/06/2014
04:37:33

Most handmade purses appears to be completely amazing out there as design, however you would need to know no matter if they've an sufficient amount of house structured throughout the nation bag.Handmade wholesale designer purses may be a most effective final decision for affairs this kind of as well as weddings and clearly show off parties replica handbags. These is usually equipped of eradicating any possible condition, that are typically splashed how persons multitask properly sequins besides other this sort of accessory. This kind of layouts occur with each conceivable shades and colors readily available cheap replica handbags. Therefore another to shades or utilize the outrageous yellows, such handbags are intended to match each and every mood cheap replica handbags.

2 Misafir

16/07/2014
07:40:34

Beauty should be everywhere in our life, which could make us feel more confident and excited any time. Let's choose some pretty stuff to make us happyier everyday:
cafeloren
outofthevault
avalonseafood
actmanre
khe-shri
chennaiftz
fpindia
brandywinedevelopers
khe-shri
rhizen
sanjaypuriarchitects
addonix
addonix
arexlab
arexlab
dulcettetech
incozen
incozen
kundan

3 Misafir

28/07/2014
18:46:33


osta female viagra
buy topamax uk
buy cialis soft
Tennessee (TN)
Mississippi (MS)
Nebraska (NE)
accutane no prescription
v
generic levaquin no prescription
cymbalta side effect
propecia mg
flagyl mg
Georgia (GA)

buy zoloft pills
Michigan (MI)


Kjøp lasix
buy aciclovir
Idaho (ID)
Norway
!Colorado (CO)
Massachusetts (MA)
buy cialis super active
Indiana (IN)


South Carolina (SC)

viagra super active uk
Canadakøb xenical
California (CA)


brand levitra without prescription
Ohio (OH)


priligy sale

purchase nolvadex online
Switzerland
Arkansas (AR)

Connecticut (CT)
,


buying lexapro
buy cialis professional
buy generic lisinopril
buy generic brand viagra online
buy lisinopril usa
Utah (UT)
tablet motilium
l
brand viagra order
Vermont (VT)
prednisolone mg
Iowa (IA)
?
Minnesota (MN)
celexa order
buy metformin usa
acheter cialis professional
Kansas (KS)
buy ampicillin generic
Delaware (DE)
buy abilify
,
.
Nevada (NV)
New York
buying dapoxetine
Chicago
n
discount clomid online

buy celexa online
,
m

Wyoming (WY)
clomid purchase online
amoxil for sale
France
Portugal


Los Angeles
buy cipro
wellbutrin online
buy antabuse


e

Philadelphia
North Carolina (NC)
Florida (FL)
buying tadacip

cytotec cheap
Louisiana (LA)
prednisone cheapest
Sweden
j

cheap zithromax no prescription
.
accutane no prescription
f

Oklahoma (OK)
Pennsylvania (PA)

brand cialis mg
.
diflucan buy
brand levitra tablets

!
tablet dapoxetine
.
order cipro
!


.
New York (NY)
.
New Mexico (NM)
Houston
abilify price
?
køb cialis
West Virginia (WV)
celebrex satın
cheap generic propecia
Washington (WA)
discount kamagra online

Wisconsin (WI)
ampicillin online pharmacy
Illinois (IL)
buying brand cialis
Arizona (AZ)

buy amoxil uk
purchase viagra online
y
u
priligy price
synthroid online


Virginia (VA)
Montana (MT)
United Kingdom
comprar lipitor
Austria

aciclovir usa
a
Oregon (OR)
doxycycline cheap
Hawaii (HI)
viagra soft satın
Maryland (MD)

buy cytotec pills
acheter lasix
,
New Jersey (NJ)
Maine (ME)
antabuse online
comprare prednisone
South Dakota (SD)
cheap zoloft
discount female viagra online
sildalis without prescription
Netherlands
iventolin for sale
buy xenical uk
buy valtrex
prednisolone uk
,
levitra pills online


?
.


generic lisinopril no prescription
.
,

achat celebrex
x
o
buy generic levitra online
dapoxetine kaufen

4 Misafir

30/07/2014
08:50:29

Best friend successive good years, Gucci Shoes Factory, winter spent in Sanya, Monster Beats Outlet, so winter home, seems to be nowhere in sight, North Jackets Outlet, both a little rusty, Nike Air Max Shoes, but also very cordial, Burberry Outlet Online, forward to tonight, feather-like snow, MCM Bags Outlet, drifts underground, Hermes Handbags Outlet, looking at that the floc, Louis Vuitton Outlet, fly like snow Ling, Michael Kors Outlet Online, eloquent, Polo Outlet Online, flying in the sky, Cheap Canada Goose, limp walk downs, strange things, Marc Jacobs Outlet Online, I float thinking lianpian, North Outlet Online, poetic heart wenqing, not help surging surging, Coach Factory Outlet, so I borrowed the winter, Ralph Lauren UK, snows research ink, Longchamp Sacs Sortie, into the mind of inactivity, Michael Kors Outlet, the white snow everywhere, Monster Beats By Dre, wrapped in some different, Ralph Lauren Outlet, kind of scenery, Oakley Sunglaases Outlet, wherever the polo Outlet wind in the faces, of the people, Michael Kors Bags Outlet, who are very Huddled, could not help.Handbags Outlet Online, http://www.superbagsmarket.com/Louis Vuitton Outlet OnlineHermes Bags Outlet OnlinePrada OutletChanel Outlet OnlineGucci Outlet OnlineBurberry OutletCeline OutletBalenciaga OutletChristian Bior Outlet OnlineChloe Outlet OnlineBvlgari Outlet OnlineBally Outletcoach OutletMichael Kors Outlet OnlineMCM Backpack Outlet OnlineFendi Outlet Onlinemulberry OutletMarc Jacobs OutletMiu Miu Outlet OnlineYsl Outlet OnlineTory Burch Outlet OnlineGivenchy Outlet OnlineFerragamo Outlet OnlineLancel Outlet OnlineLoewe Bags Outlet OnlineTods Outlet OnlinePaul Smith Outlet OnlineD&G Bags Outlet OnlineAlexander Wang Outlet OnlineBottega Veneta Outlet Online

5 Misafir

28/02/2015
06:20:07

yentmt pay day loans >:-[ payday loans 2062 payday loans NTKoZl

6 Misafir

13/03/2015
08:00:42

air jordan,air jordan 4,air jordan uk,air jordan 4 retro,air jordan cheap,jordans 4 black cat
air jordan 3 uk,air jordan sale,air jordan 3 retro,men's air jordan 3
air jordan 6 uk,air jordan 6 womens,air jordan 6 mens,air jordan 6 retro
cheap nike air yeezy 2,air yeezy 2 sale,air yeezy 2 uk,air yeezy 2 mens
air jordan 11,air jordan 11 uk,air jordan 11 cheap,air jordan 11 low,air jordan 11 sale
air jordan 5 retro uk,cheap air jordan 5,air jordan 5 sale
nike free run,nike free run sale,cheap nike free run,womens nike free run
nike dunk sky high uk,nike dunk sky high womens,nike dunk sky high,nike dunk sky high wedge
nike revolution sky hi,nike revolution sky hi wedge,nike revolution sky hi uk,nike revolution sky hi city pack
new balance,cheap new balance,new balance 996,new balance 996 women,new balance 996 sale,new balance uk
asics gel kinsei 4,asics gel kinsei 5,asics gel kinsei 5 womens,asics gel kinsei 5 mens,asics gel sale
adidas trainers,adidas originals trainers,adidas originals cheap,adidas trainers cheap,adidas trainers sale
adidas zx flux uk,cheap adidas zx flux,adidas zx flux black,adidas zx flux running shoes
adidas js wings uk,adidas js wings 2.0,adidas js wings 2.0 womens
adidas y-3,adidas y-3 shoes, adidas y3 sale,adidas y3 uk,adidas y3 qasa
cheap asics trainers,asics trainers sale,asics trainers uk,asics trainers women,asics trainers men
vans trainers uk,vans shoes cheap,vans shoes outlet,vans trainers sale,women vans shoes
vans golf wang uk,vans golf wang for mens,vans golf wang skate shoes
adidas originals,adidas originals sale,adidas trainers cheap
nike stefan janoski uk,nike stefan janoski mens,discount nike stefan janoski
air jordan 6,air jordan pas cher,air jordan homme,air jordan france
nike air yeezy 2 femme,nike air yeezy 2 homme,air yeezy 2 prix
air jordan 4 pas cher,air jordan 4 femme,air jordan 4 homme,air jordan 4 france
air jordan 13 femme,air jordan 13 homme,air jordan 13 pas cher,air jordan 13 france
saucony original femme,saucony original pas cher,saucony original france,saucony shadow original

7 Misafir

13/03/2015
21:35:30

8 Misafir

08/04/2015
06:14:27

michael kors outlet


tory burch outlet


mont blanc


coach outlet online


adidas wings


oakley sunglasses wholesale


michael kors uk


coach outlet store online


true religion


michael kors handbags


mont blanc pens


new lebron james shoes


louis vuitton


marc jacobs outlet


ralph lauren uk


ray ban sunglasses


oakley sunglasses


michael kors handbags


michael kors outlet online


celine outlet


concord 11


michael kors outlet


cheap jordans


fitflops clearance


tory burch outlet


ray ban outlet


chanel handbags


christian louboutin sale


michael kors outlet online sale


jordan concords


ray ban outlet


www.louisvuitton.com


abercrombie and fitch


prada


pandora charms


gucci handbags


coach factory outlet


chanel handbags


gucci belt


retro jordans


louis vuitton handbags


jordan 6


air max 90


christian louboutin shoes


hollister kids


coach factory outlet


michael kors outlet


coach outlet


ray ban wayfarer


oakley vault


cheap oakleys


lululemon sale


chanel outlet online


kate spade outlet online


louis vuitton outlet


tory burch shoes


louis vuitton outlet


louboutin


coach outlet


michael kors


abercrombie store


nike air max 2015


michael kors


michael kors outlet online


abercrombie and fitch


jordan 3 powder blue


north face outlet


michael kors outlet online


abercrombie and fitch


coach factory outlet online


louis vuitton handbags


hermes outlet


mulberry handbags


michael kors outlet


hollister clothing store


timberland pro


coach outlet online


oakley vault


oakley sunglasses


oakley outlet


micahel kors outlet


retro 11


hollister


ray ban sunglasses


cheap oakley sunglasses


gucci outlet


michael kors handbags


cheap ray bans


louis vuitton handbags


gucci uk


ghd flat iron


beats studio


marc jacobs outlet


michael kors outlet


fitflop footwear


chanel outlet online


celine handbags


coach factory outlet


coach factory


christian louboutin shoes


louis vuitton outlet stores


ray ban glasses


ray ban sunglass


micahel kors outlet


coach factory outlet


michael kors outlet online


prada uk


cheap oakleys


michael kors outlet


air jordan 6


ray bans


true religion


chanel handbags


tod's shoes


louis vuitton


hollister jeans


michael kors outlet online


christian louboutin outlet


kids lebron james shoes


jordan concord 11s


ray ban sunglasses


polo outlet


hollister jeans


burberry handbags


abercrombie


ralph lauren outlet


michael kors handbags


prada handbags


michael kors handbags


louis vuitton handbags


timberlands


michael kors handbags


abercrombie kids


michael kors outlet


pandora charms


jordan retro 11


jordan 11 snakeskin


celine bags


ray ban wayfarer


cheap oakley sunglasses


kate spade handbags


michael kors


michael kors handbags


polo outlet


louboutin


louis vuitton outlet


oakley sunglasses


air max 95


celine handbags


michael kors outlet online


michael kors


oakley sunglasses


coach outlet


lebron 11


jordan 5


cheap jerseys wholesale


mont blanc mountain


michael kors


christian louboutin outlet


louis vuitton bags


timberland outlet


christian louboutin shoes


hollister clothing store


gucci handbags


christian louboutin outlet


tory burch flats


beats by dr dre


michael kors outlet online sale


new jordans


coach factorty outlet


oakley eyeglasses


coach factorty outlet


hollister clothing


cheap jordans


discount oakley sunglasses


louis vuitton outlet


louis vuitton handbags


jordan retro 11


gucci outlet online


p90x


coach outlet


louis vuitton outlet


kate spade purses


aviator sunglasses


tory burch handbags


knockoff watches


coach outlet store online


toms shoes


michael kors uk


tod's outlet


louis vuitton uk


abercrombie


mulberry uk


kate spade


coach factory outlet


louis vuitton outlet


louis vuitton outlet


michael kors outlet


louis vuitton


louis vuitton outlet


official coach factory outlet online


cheap ran bans


michael kors outlet


true religion sale


coach outlet store online


louis vuitton


timberland boots


discount oakley sunglasses


michael kors outlet online sale


christian louboutin shoes


coach outlet


hogan outlet


coach canada outlet


micahel kors outlet


hollister


adidas running shoes


hollister clothing


cheap nfl jerseys


louis vuitton


kate spade outlet


jordan retro 13


true religion


michael kors uk


polo ralph lauren


ray ban sunglasses outlet


oakley outlet


louis vuitton handbags


cheap nfl jerseys


chanel bags


cheap toms


michael kors outlet


michael kors


cheap oakley sunglasses


kids lebron shoes


michael kors handbags


michael kors outlet online


coach factory outlet


christian louboutin outlet


ray ban sungalsses


cheap jerseys


retro 11


michael kors outlet


lululemon outlet


abercrombie store


oakley sunglasses outlet


retro 11


louis vuitton handbags


toms outlet


jordan 4 toro


michael kors


chanel uk


tory burch outlet


abercrombie & fitch new york


louis vuitton outlet online


toms shoes


kobe bryant shoes


oakley sunglases wholesale


louis vuitton


abercrombie and fitch new york


michael kors handbags


micahel kors outlet


coach factory outlet


adidas wings


ralph lauren outlet


coach outlet


true religion jeans


christian louboutin sale


true religion


jordan retro 11


michael kors


abercrombie


louis vuitton


louis vuitton outlet


christian louboutin outlet


christian louboutin outlet


chanel outlet


ray ban uk


tods outlet store


toms wedges


burberry outlet


fitflops sale


coach factory outlet online


christian louboutin sale


jordan 11 columbia


michael kors outlet online


louis vuitton


michael kors handbags


louis vuitton handbags


air jordans


polo ralph lauren


abercrombie fitch


louis vuitton outlet


lv outlet


fitflops clearance


cheap jerseys wholesale


jordan shoes


coach factory online


coach factory outlet


louis vuitton outlet


hollister kids


louis vuitton


michael kors


hollister clothing


timberlands


louis vuitton handbags


pandora jewelry


ray ban outletsoccer jerseys


true religion sale


cheap nfl jerseys


ray bans


cheap jordans


coach factory online


micahel kors outlet


the north face


nike air max


michael kors bag


louis vuitton handbags


oakley sunglasses


micahel kors outlet


burberry scarf


cheap jerseys


christian louboutin sale


oakley sunglasses


michael kors


nike stores


louis vuitton outlet


insanity workout


jordan 6 rings


ray ban outlet


michael kors uk


gucci handbags


hollister kids


burberry sale


marc jacobs handbags


abercrombie outlet


jordan 13 shoes


louis vuitton handbags


michael kors watches


michael kors uk


coach outlet store online


adidas outlet


imitation watches


abercrombie and fitch


michael kors outlet


chanel handbags


michael kors


cheap toms


jordan 11


gucci bags


michael kors


abercrombie and fitch


red timberland boots


gucci bags


hollister clothing


coach outlet


ray ban outlet


michael kors outlet online


michael kors outlet


louis vuitton outlet


jordan 3 infrared


fendi handbags


juicy couture outlet


coach outlet store online


coach outlet


abercrombie kids


fitflops clearance


pandara jewelry


jordan 11 concord


true religion sale


ray-ban wayfarer


louis vuitton handbags


michael kors outlet online


soccer jerseys


polo outlet


michael kors outlet online


chi flat iron


oakley sunglasses


coach outlet


louboutins


ralph lauren


jordan 13


oakley sunglasses


coach factory online


louis vuitton handbags


concords 11


christian louboutin sale


fake watches


ray ban sunglasses


coach outlet


louis vuitton


michael kors


louis vuitton


gucci bags


ray-ban sunglasses wayfarer


kevin durant basketball shoes


mulberry outlet


michael kors handbags


burberry outlet


burberry sale


air max 90


discount christian louboutin


toms wedges


jordan 8 playoffs


louis vuitton handbags


louis vuitton outlet


gucci shoes


michael kors


tods outlet


kate spade outlet


ray ban sunglasses


jordan retro 4


oakley sunglass


oakley sunglasses wholesale


ralph lauren sale


micahel kors outlet


jordan 8 bugs bunny


dior bags


kate spade bags


louis vuitton handbags


coach outlet store online


kobe 9


red timberland boots


michael kors handbags


lululemon


abercrombie fitch


louis vuitton online shop


fitflop sale


coach outlet


mont blanc pens


louis vuitton


air jordan retro


michael kors uk sale


louis vuitton outlet


ralph lauren outlet


20150408keyuanyuan

  • XHTML
  • Ajax
  • CSS
  • Javascript
  • PHP 5.1.2

Site Sorumluları:
bilgiislem@vatanbir.org

Her hakkı saklıdır, kaynak gösterildiği takdirde kullanabilirsiniz
© vatanbir.org 2005-2008

Yazılım & Teknik Destek: HTBilgi

Google Siralamasi